2009.12.04. Vásárhelyi Kosársuli - Kalocsai K.E.

2009. 12. 04.

Vásárhelyi Kosársuli - Kalocsai K.E.

131 - 89

Nagy izgalommal indultunk a Vásárhelyi Kosársuli elleni mérkőzésre. 2 és fél óra utazás után csapatunk megfáradtan és elgémberedve, de lelkesen érkezett meg Hódmezővásárhelyre.

Az első negyedben nem tudtuk felvenni a hódmezővásárhelyi fiatalok lendületes gyors ritmusát, s mi sem tudtuk a megszokott gyors játékunkat játszani. Dobásaink is pontatlanra sikeredtek, ellentétben a másik csapattal, így fordulhatott elő, hogy 20 pontos vezetésre tettek szert ellenfeleink. (39 - 19)

Ezt követően mindent megtettünk, hogy feljebb zárkózzunk az ellenfél fiatalabb, de annál lelkesebb játékosaihoz. Megpróbáltunk lefaragni a hátrányt, s a második negyedet 7 ponttos lemaradással zártuk. (34 - 28).

A harmadik negyedtől jött a feketeleves számunkra. Kezdtünk testileg és fejben is elfáradni , s a bírók is a hazai csapatot segítették, ezt mutatják a fault-eredmények. A harmadik negyed végére ismét nőtt a különbség a fault-aránynak köszönhetően (20-12), s a nekünk dobott sok büntető miatt könnyen elhúzott ismét az ellenfél csapata (27 - 16). "Így könnyen lehet kosarat szerezni."

Bár a végső eredmény nem ezt mutatja, de az utolsó negyedben sem adtuk fel a harcot és próbáltuk menteni a menthetőt. Beleadtunk apait-anyait, hogy csökkentsük a  visszavonhatatlan hátrányt, így jött ki a 131 - 89-es végső eredmény nagy sajnálatunkra.

A végeredmény kialakulásához az is hozzájárult, hogy a bírók ránk 28, az ellenfélre pedig 18 fault-ot fújtak. Ennek köszönhetően 44-szer állhattak a bűntetővonalra a vásárhelyiek, míg mi csak 22-szer.

A csapat dícséretére váljék, hogy ilyen magas pontot még egy csapat sem tudott dobni a vásárhelyiek ellen.